L1040894.JPG

Raoul Servais wordt internationaal geprezen voor zijn baanbrekend werk in de animatiefilm. Op indrukwekkende wijze realiseerde hij als pionier vijftien korte animatiefilms en een langspeelfilm.

In februari 2022 komt zijn 16de korte animatiefilm uit!

 

Van oorspronkelijk idee tot ontwerptekening, van story-board tot beschilderde animatie cels, tot film: alles draagt zijn persoonlijke signatuur.

Met de films 'Harpya' (Gouden Palm Cannes 1979), 'Taxandria' en 'Nachtvlinders' (een hommage aan Paul Delvaux) werd de Oostendse grondlegger van de animatiefilm wereldberoemd.

 

Hij won meer dan 60 internationale prijzen.

Zijn grafisch werk werd tentoongesteld in Annecy, Montréal,

New York, Los Angeles, Antwerpen, Gent, Brussel, Parijs, Valladolid, Valenciennes...

Enkele van zijn werken zijn te zien in het museum Mu.ZEE in Oostende waar ook permanent enkele van zijn kortfilms worden vertoond.

Overzicht prijzen

Havenlichten (1960)

1960: Grote Prijs van de Animatiefilm, Nationaal Filmfestival - Antwerpen

 

De valse noot (1963)

1964 : Eerste Prijs van de Animatiefilm, Benelux Filmfestival – ’s Hertogenbosch (NL)

1964 : Grote Prijs van de Animatiefilm, Nationaal Filmfestival – Antwerpen

 

Chromophobia (1965)

1966: “San Marco Leeuw”, Eerste Prijs voor de korte film: Internationaal Filmfestival – Venetië (Italië).

1966: Eerste Prijs voor Kortfilm “Miqueldi De Plata”: Internationaal Filmfestival – Bilbao (Spanje).

1966: Eerste Prijs van de Kortfilm: Internationaal Filmfestival – Teheran (Iran).

1966: Prijs van het Ministerie van Cultuur van Iran – Teheran (Iran);

1966: Prijs van de Filmkritiek: Internationaal Filmfestival – Teheran (Iran).

1966: Eerste Prijs: Internationaal “ILFI” Filmfestival – Montreal (Canada).

1966: Eerste Prijs: Internationaal Filmfestival voor de jeugd – Hyères (Frankrijk).

1966: Eerste Prijs: Internationaal Filmfestival van Ramat’ Gan (Israël).

1966: Grote Prijs voor Animatiefilm: Nationaal Filmfestival – Antwerpen.

1966: Eerste Prijs: Benelux Filmfestival – ’s Hertogenbosch (NL).

1966: C.I.D.A.L.C. Prijs (Centre International des Arts, Littérature & Cinéma) - Parijs.

1966: Preis für Volkerfreundschaft: Internationale Kurzfilmtage Leipzig (Duitsland).

1966: Prijs voor de Vrede: Internationaal Filmfestival – Moskou (Rusland).

 

Sirène (1968)

1968: “Zilveren Pelikaan”: Internationaal Animatiefilmfestival – Mamaia (Roemenië).

1969: Grote Prijs voor Animatiefilm – Teheran (Iran).

1969: Prijs van de Filmkritiek van Iran: Internationaal Filmfestival – Teheran (Iran).

1969: “Silver Boomerang”: Internationaal Filmfestival – Melbourne (Australië).

1969: “Trofee Richard Declerck”, Grote Prijs: Nationaal Filmfestival – Antwerpen.

1969: Prijs voor de beste kleurenfilm: Nationaal Filmfestival – Antwerpen.

1970: “Silver Hugo”, Eerste Prijs van de Animatiefilm: Internationaal Filmfestival – Chicago (VS).

1970: Eerste Prijs: Internationaal Filmfestival – Philadelphia (VS).

 

Goldframe (1969)

1969: “Trofee Richard Declerck”, Grote Prijs: Nationaal Filmfestival – Antwerpen.

1969: Grote Prijs van de Animatiefilm: Nationaal Filmfestival – Antwerpen.

1969: Prijs van B.R.T.: Nationaal Filmfestival – Antwerpen.

1969: Prijs “Meuter Titra” voor de beste animatiefilm – Antwerpen.

1969: Speciale Prijs van de Jury: Internationaal Filmfestival – Sydney (Australië).

1969: In Competitie: Internationaal Filmfestival – Cannes (Frankrijk).

 

To speak or not to speak (1970)

1971: Prijs van het Publiek: Internationale Kurzfilmtage – Oberhausen (Duitsland).

1971: Prijs van de Duitse jeugdfilmotheek: Internationale Kurzfilmtage – Oberhausen (Duitsland).

1971: ASIFA- Prijs (Association Internationale du Film d’ Animation) – Oberhausen (Duitsland).

1971: Speciale vermelding: Internationaal Animatiefestival – Annecy (Frankrijk).

1971: Ereprijs: Nationaal Filmfestival – Knokke.

 

Operation X-70 (1971)

1972: Speciale Prijs van de jury: Internationaal Filmfestival – Cannes (Frankrijk).

1972: Eerste Prijs: Internationaal Animatiefilmfestival – Zagreb (Kroatië).

1972: Ereprijs: Nationaal Filmfestival – Knokke.

1972: Prijs van het Publiek: Film International – Antwerpen.

 

Pegasus (1973)

1973: Prijs van het Publiek: Film International – Antwerpen.

1973: In competitie: Berliner Filmfestspiele – Berlijn (Duitsland).

 

Harpya (1979)

1979: Gouden Palm: Internationaal Filmfestival – Cannes (Frankrijk).

1980: Door de internationale filmkritiek verkozen als één der vijftien beste animatiefilms aller tijden.

2006: Op een Top 100 van de markantste korte werken van honderd jaar animatiefilm, in opdracht van het Festival van Annecy en de filmbladen Studio en Variety opgesteld door 30 internationale specialisten, staat Raoul Servais met ‘Harpya’ op de 14e plaats.

 

Taxandria (1994)

1995 : Grote Prijs: Internationaal Festival van de Fantastische Film – Porto (Portugal).

1995: Grote Prijs: Internationaal Festival van de Fantastische Film – Rome (Italië).

1995: Nominatie: Europese Prijs voor beste Fantastische Film – Porto (Portugal), Sitges (Spanje), Rome (Italië) en Brussel.

 

Nachtvlinders (1998)

1998: Grote Prijs: Internationaal Festival van de Animatiefilm – Annecy (Frankrijk).

1998: Prijs van de Internationale Filmkritiek (FIPRESCI)- Annecy (Frankrijk).

1998: Gouden Palm: Festival Mondial du Court Métrage – Huy.

1998: Prijs van de Waalse Regering – Huy.

1998: Sabam-Prijs – Huy.

1999: Eervolle vermelding: Internationaal Kortfilmfestival – Drama (Griekenland).

 

Atraksion (2001)

2001: Special Mention: UIP Competition European Film Academy – Gent.

2001: Speciale Prijs van de jury: Internationaal Filmfestival – Valladolid (SP).

2003: Grote Prijs voor de korte film: Fantasporto – Porto (Portugal).

2003: Silver Méliès voor beste Europese Fantastische Film: Fantasporto – Porto.

 

Tank (2015)

2015: Zilveren Aar (Espiga de Plata), Internationaal Filmfestival – Valladolid (Spanje)

NIEUWE REIZENDE TENTOONSTELLING   -   

24 september 2021 tot 6 maart 2022   -    BELvue museum Brussel    -   

 i.s.m. Koning Boudewijnstichting.